Коломия-Косів — колоритна Гуцульщина | Івано-Франківськ туристичний

Коломия-Косів — колоритна Гуцульщина

Характеристика

Скільки займає часу вся програма – орієнтовно 13 годин.
Кілометраж 120 км. в одну сторону
Маршрут Івано-Франківськ – Коломия – Косів – Шешори – Івано-Франківськ
Доїзд рейсовим автобусом (відправляється з Автовокзалу), власним автотранспортом або замовивши поїздку в туристичній фірмі
Гід-екскурсовод можна замовити екскурсовода з Івано-Франківська.
Харчування в м. Коломия можна смачно поїсти в «Вілла Фамілія». В м. Косів можна зупинитись в сімейному ресторані Veranda.

Опис

Красиве західноукраїнське місто Коломия завжди раде гостям. На лівому березі швидкого Пруту розкинулось писанкове місто Коломия. У далекому 1241 році в одному з літописів вперше згадується поселення Коломия. Належить до найдавніших галицьких міст. Тому пропонуємо вам декілька місць які варто відвідати.

Музей «Писанка». Один із найвідоміших музеїв України. А все завдяки своєму фасаду, виконаному у формі величезної писанки. 13,5 метрів у висоту та 10 метрів у діаметрі — це найбільша писанка у світі! У цьому унікальному музеї писанкового розпису зібрано понад 6 тисяч писанок, крашанок, дряпанок. Збирали їх по всіх регіонах України. Також чимало пасхальних яєць сюди потрапило з-за кордону від діаспорян.

Благовіщенська (Спаська) церква. Найстаріший храм Коломиї. Зведена Спаська церква у 1587 році. Це культова споруда Коломиї. Часто туристи їдуть до міста, щоб побачити саме її.  Зведена без єдиного цвяха, вона вистояла навалу татар, які зруйнували решту монастирського комплексу, до якого належав храм. Церкву кілька разів реставрували і навіть робили незначну перебудову. Тож всередині храму збереглися навіть деякі розписи 17 століття. 

Проспект Чорновола. Основна пішохідна вулиця Коломиї. Як і в Івано-Франківську, у народі головна вулиця  Коломиї відома як «сотка».  На проспекті Чорновола багато будинків, які були зведені ще наприкінці 19 — на початку 20 століть. Також тут розташований пам’ятник Івану Франку і найвідоміший об’єкт Коломиї — музей «Писанка», про який ми уже згадували.

Міська ратуша. Міська ратуша Коломиї була зведена у 1877 році на місці старого магістрату, що був знищений пожежею у 1865 році. Сучасна ратуша збудована у стилі неоренесансу і зовнішньо нагадує ратушу Івано-Франківська.  

 

Якщо ви ніколи не були на Косівщині, то обов’язково відвідайте цей розмаїтий край. Косів здавна називають столицею народного мистецтва Гуцульщини. Саме в цьому центрі зосереджувались і розвивались основні галузі народних ремесл: різьба по дереву, гончарство, художнє ткацтво, вишивка.

Косівський базар. Косівський ярмарок відомий не лише на всю округу. Сюди приїжджають з інших міст і навіть країн, щоб прикупити додому унікальні речі ужиткового мистецтва. Нині він розташований на краю села Смодна біля річки Рибниці й офіційно називається Cмоднянським – так гласить і вивіска над його входом. Косівський базар працює тільки в суботу з 4-ї год. ранку й до обіду.

Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини. Експозиція музею, що знаходиться на вул. Незалежності, 55, знайомить з народним декоративно-ужитковим мистецтвом ХІХ-ХХ ст. Колекція музею нараховує близько 5 тис. експонатів. У ній представлені одні з найкращих збірок виробів з дерева, кераміки, шкіри та металу, гуцульського одягу і вишивки.

Шешорські Сріблясті водоспади – природний аквапарк (с. Шешори). Прокладаючи свій шлях між каменистими та скельними берегами, ріка Пістинька утворює каскад водоспадів. Незважаючи на те, що річка гірська, вода в ній прогрівається до 25˚С. Вдаряючись об скелю, вода розсипається на мільйони краплинок, які виблискують та переливаються на сонячному промінні. Саме тому водоспади називаються сріблястими. Знаходяться вони в центрі Шешорів, тому добратися до них зовсім легко. Це ще одна причина популярності Сріблястих водоспадів

Повернення до м. Івано-Франківськ.