Про місто

Івано-Франківськ – це місто з багатовіковою історією, давніми традиціями, неординарним мистецьким життям та динамічною економікою. Обласний центр розташувався на перетині двох Бистриць, а саме: Бистриці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської. Вдале географічне розташування наближує Івано-Франківськ не тільки до держав-членів ЄС, але й створює сприятливі умови для багатостороннього розвитку.

                                                           

Логотип міста Івано-Франківська

Якщо придивитися уважніше, то можна розгледіти, що в основу логотипу поміщено вигляд міської Ратуші згори, що нагадує елемент вишивки хрестиком. Також тут розміщено й інші символи: Станіславську фортецю (Бастіон) - зверху, зліва - Галку, зображену на гербі Івано-Франківська, справа - перо для каліграфії Івана-Франка, а знизу - символ Карпат. Головна тема логотипу – «Івано-Франківськ – місто для життя».

Івано-Франківськ розташований на південному заході України на відстані 150—300 км від кордонів Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини.

Територія міста — 83,73 кв.км. Чисельність населення — 263,4 тисяч осіб.

Місто зв'язане мережею автомобільних та залізничних шляхів з країнами Європи та СНД. Міжнародний аеропорт "Івано-Франківськ" забезпечує обслуговування повітряних суден всіх типів та має пропускну здатність 400 пас./год.

Відстані від Івано-Франківська до кордонів:

  • з Румунією (митний перехід "Порубне") — 180 км,
  • з Польщею (митний перехід "Мостиська") — 200 км,
  • зі Словаччиною (митний перехід "Ужгород") — 300 км,
  • з Угорщиною (митний перехід "Чоп") — 320 км.

Місто Івано-Франківськ має документально оформлені поріднені зв’язки з 25 містами зарубіжжя, серед яких міста Польщі, Угорщини, Чехії, Румунії, Литви, Латвії, Молдови, Грузії, Португалії, США та Китаю.

Місто Івано-Франківськ є першим містом України, яке стало членом Асоціації європейських муніципалітетів "Energie-cites" (Енерджі-сіті), також є членом Асоціації міст України, яка підтримує тісні зв’язки з Радою європейських міст та регіонів, Міжнародною спілкою громад та Організацією міст-побратимів, членом  мережі міст сталого розвитку України згідно із Ольбаргською Хартією, членом Асоціації "Кільце європейських ковальських міст". Місто є підписантом Угоди мерів європейських міст.

У Івано-Франківську функціонують 2 почесні представництва – Литви та Угорщини.

За проведену роботу в контексті інтеграції та пропагування європейських цінностей Івано-Франківськ отримав всі чотири високі нагороди Парламентської Асамблеї Ради Європи – Європейський диплом, Почесний прапор, Почесний знак, та у  2018 році найвищу нагороду Парламентської Асамблеї Ради Європи – Почесний Приз Європи.

Сьогодні, Івано-Франківськ є одним з найбільш динамічних міст в регіоні. Активно розвиваються як економічний, так і гуманітарний сектор міста.

Позитивну роботу економічного сектора міста підтверджено рейтинговими агентствами. Рейтинговим агентством "Кредит-Рейтинг" розроблено Інвестиційний паспорт міста Івано-Франківська, а 31 серпня 2018 року прийнято рішення щодо підвищення рівня інвестиційної привабливості міста до найвищого "uaINV5".

Івано-Франківськ здобув перше місце у рейтингу прозорості інвестиційного сектору 100 найбільших міст України, який проводило Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International  в рамках програми Transparent cities.

Успішно працюють підприємства з іноземними  інвестиціями: ТОВ "Електролюкс Україна", ТОВ "Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед" та ДП ВО "Карпати" (проект "APTIV").

Про інвестиційний потенціал міста можна дізнатися на інвестиційному web-сайті http://invest-if.com/ , на якому розміщена вся наявна інформація про індустріальний сектор, експортні поставки, перелік вільних земельних ділянок та  виробничих площ, а також зазначені успішно реалізовані start-up проекти.

Завдяки позитивному інвестиційному клімату, який існує в місті впродовж багатьох років, успішній діяльності підприємств з іноземними інвестиціями, в Івано-Франківську обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одиницю населення значно вищий, ніж по Україні, а також в окремих обласних центрах з аналогічною чисельністю населення (1913 дол.США). Інвесторами виступили 44 країни світу. З країн ЄС внесено близько 96,4% загального обсягу акціонерного капіталу.

Важливим фактором відносної стійкості економіки обласного центру до коливань у економіці країни є орієнтація івано-франківських підприємств-експортерів переважно на ринки країн Європи.

Зокрема, в обласному центрі обсяги експорту товарів до країн Європейського Союзу становить близько 60% від загального обсягу експорту по місту. Партнерами у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 89 країн світу. Найбільші експортні поставки товарів з обласного центру здійснювалися до Румунії, Чехії, Польщі, Італії, Данії. Основу експортних поставок обласного центру складали механічні та електричні машини (51,6% обсягів експорту) і продукти тваринного походження (32,8%).

Івано-Франківськ активно співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями такими, як: ЄБРР, Світовий банк, Шведське Агентство Міжнародного Розвитку SIDA, Північна екологічна фінансова корпорація НЕФКО, Е5Р, Європейський Інвестиційний Банк, та бере участь у 20 міжнародних проектах Європейського Союзу, ПРООН, USAID, Проекті ПРОМІС, програмі Транскордонного співробітництва: "Польща-Білорусь-Україна" та "Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна", програмі ЮНЕСКО, Проекті Дунайської транснаціональної програми та інші.

Івано-Франківськ - місто зі значним промислово-економічним потенціалом. В обласному центрі діє 3891 економічно активне підприємство-суб’єкт підприємницької діяльності, що у розрахунку на 10 тисяч наявного населення складає 149 одиниць. Частка великих підприємств склала 0,1% від загальної кількості, середніх – 3,3%, малих – 96,6%.

Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг)  підприємствами міста складала 42,7 млрд грн. Частка великих підприємств у загальному обсязі реалізації склала 21,5%, середніх – 49,9%, малих – 28,6%.

Варто зазначити, що Івано-Франківськ за кількістю малих підприємств на 10 тисяч наявного населення займає 5 місце серед обласних центрів України, а також перше місце за кількістю малих і середніх підприємств на 10 тисяч населення серед обласних центрів з аналогічною чисельністю населення.

В Івано-Франківську здійснюють свою діяльність 38 суб’єктів туристичної діяльності, 48 закладів готельного типу із загальною кількістю місць близько 1800.

Івано-Франківськ – місто фестивалів. Традиційно щороку в обласному центрі відбувається близько 15 фестивалів, серед яких: різдвяний фестиваль "Коляда на Майзлях", міжнародні фестивалі "Карпатський простір" та "Свято ковалів", фестивалі-ярмарки "Свято меду", "Свято винограду та вина", "Свято хліба та сиру", виставку-ярмарок "Прикарпатський вернісаж", етнофестиваль "Край.ка".

Івано-Франківськ має яскраво виражену конкурентну перевагу – високий рівень освіти, науки і загальної культури населення.  Із загальної чисельності наявного населення 13% (33,8 тис., з яких понад 2 тисячі іноземці) складають студенти, які навчаються у вищих навчальних закладах міста І-ІV рівнів акредитації: 5 університетів та інститутів, 11 – коледжів, технікумів та професійно-технічних училищ.

Івано-Франківські університети займають досить високий рейтинг серед вищих навчальних закладів в Україні та ведуть активну міжнародну діяльність. На базі Національного технічного університету нафти і газу діє науково-технологічний парк, завдання якого є сприяння запровадженню багатьох сучасних енергоощадних технологій, ноу-хау в економіку міста та області.

Івано-Франківськ – це місто спорту та фізичної культури.

На сьогоднішній день в місті розвивається понад 50 видів спорту (олімпійських та неолімпійських); успішно функціонують 13 дитячо-юнацьких спортивних шкіл та понад 60 спортивних клубів та організацій.

За часи Незалежності провідні спортсмени міста в складі Олімпійської збірної команди України були учасниками Літніх та Зимових Олімпійських ігор.

Щорічно спортсмени міста здобувають понад 200 медалей різного ґатунку на чемпіонатах Європи, світу з олімпійських та неолімпійських видах спорту.

Івано-Франківськ – це перлина Прикарпаття, місто з галицьким шармом та європейськими традиціями.