Доісторичне Прикарпаття | Івано-Франківськ туристичний

Доісторичне Прикарпаття

Характеристика

Скільки займає часу вся програма – орієнтовно 5 годин.
Кілометраж 35 км. в одну сторону.
Маршрут Івано-Франківськ – с. Підгір’я – с. Старуня – Івано-Франківськ
Доїзд рейсовим автобусом (відправляється з Автовокзалу), власним автотранспортом або замовивши поїздку в туристичній фірмі
Гід-екскурсовод на території Парку історії Землі можна замовити екскурсію або замовити екскурсовода з Івано-Франківська
Харчування у Парку історії землі є кафе, можна влаштувати пікнік або по дорозі в Підгір’я можна перекусити в Family pizza

Опис

Парк історії Землі Underhill, що в селі Підгір’я на Богородчанщині, – місце, в якому треба побувати і яке треба побачити. За недовгий час свого існування Парк міцно закріпився у топ-списку «туристичних магнітів» Прикарпаття, які вабить гостей з усієї країни й з-за кордону.

У Парку історії землі «ожили» в скульптурах доісторичні тварини, які населяли нашу планету з Кайнозою і до Льодовикового періоду. Деякі з них мешкали і на території сучасного Прикарпаття.

А з історією планети можете ознайомитись у чудернацькій купольній споруді, яку варто відвідати після знайомства з скульптурними доісторичними жителями парку.

Окрім скульптурних доісторичних, у Парку історії Землі є справжні живі птахи і звірі. Це пара левів Луна і Фрай і тигр Тор, що мешкають у просторому відкритому вольєрі. А також страуси з дитинчатами, які живуть поруч на фермі.

Грязьовий вулкан(с. Старуня). Загалом в Україні є близько 50 грязьових вулканів, більшість яких розташовані на Керченському півострові. У Карпатському регіоні грязьові вулкани є великою рідкістю — відоме їх розташування лише в двох місцевостях: вулкан в селі Старуня (Україна) та група вулканів у селі Берка (Румунія). А загалом у Європі є лише декілька схожих місць.

Старунський грязьовий вулкан є одним із найменших у Європі: діаметр жерла  — 30 сантиметрів, а висота викидів зовсім незначна. Хоча, одразу після свого виникнення, у період найактивніших вивержень, він здіймався у висоту на три метри.

Зараз Старунський грязьовий вулкан — це велика, округла, позбавлена рослинності пляма бруду на вершині пагорба, з центру якої, час від часу, відбувається викид суміші глини, нафти, ропи і газів. Складається він з восьми невеликих діючих кратерів.

Повернення до м. Івано-Франківськ.