Україна та ЄС домовились про взаємне визнання паспортів вакцинації


Україна та ЄС домовились про взаємне визнання паспортів вакцинації
Українці отримають можливість вільно пересуватися Євросоюзом, адже Україна та ЄС досягли політичної домовленості про взаємне визнання так званих паспортів вакцинації.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Фейсбуці, підбиваючи підсумки тижня, передає Фіртка з посиланням на "Слово і Діло".

«Нещодавно ЄС оголосив про запровадження до кінця червня цифрових сертифікатів, які міститимуть дані про вакцинацію, тести на COVID-19 та набутий імунітет після хвороби. Ще на початку розроблення цієї ініціативи дав доручення міністрам спільно з Єврокомісією напрацювати відповідний сертифікат в Україні», – зазначив Шмигаль.

За його словами, цього тижня віцепрем’єр Ольга Стефанішина у Брюсселі досягла з представниками ЄС політичної згоди про можливість взаємного визнання цифрових сертифікатів.

«Українці повинні отримати можливість вільно пересуватися Євросоюзом, тож розраховую на результативну роботу міністрів у цьому питанні», – додав він.

Нагадаємо, Ольга Стефанішина зазначила, що ІТ-інфраструктура в Україні вже цілком готова до початку видачі сертифікатів вакцинованим від коронавірусу українцям, тому видавати документ почнуть з липня 2021 року.

До слова, дві дози вакцини від COVID-19 отримали майже 75 000 українців.

Інші новини