Spadek turystyki międzynarodowej sięgnął 70% i spowodował straty w wysokości 730 miliardów dolarów


Spadek turystyki międzynarodowej sięgnął 70% i spowodował straty w wysokości 730 miliardów dolarów
Ograniczenia w podróżowaniu nałożone w odpowiedzi na pandemię COVID-19 nadal negatywnie wpływają na turystykę międzynarodową
Останні дані Всесвітньої туристичної організації (UNWTO) свідчать про 70% падіння прибутків від туризму у світі за перші вісім місяців 2020 року.
Зокрема, у липні було зафіксовано падіння на 81% та у серпні на 79%, які традиційно є найбільш завантаженими місяцями року та піком літнього сезону у Північній півкулі. Падіння до серпня означає на 700 млн приїздів менше, порівняно з аналогічним періодом 2019 року, та втратами міжнародної туристичної галузі 730 млрд дол США. Це більш ніж у вісім разів перевищує втрати, спричинені світовою економічною та фінансовою кризою 2009 року.
«Це безпрецедентне падіння має суттєві соціальні та економічні наслідки і ставить під загрозу існування мільйони робочих місць та підприємств. Це підкреслює нагальну потребу безпечного відновлення туризму, своєчасно та скоординовано», – заявив Генеральний секретар UNWTO Зураб Пололікашвілі.
В Азії та Тихоокеанському регіоні (перших, хто постраждав від COVID-19) кількість приїздів туристів зменшилася на 79%, у Африці та на Близькому Сході - на 69%, у Європі – на 68%, в Америці – на 65%.
Зважаючи на останні тенденції, UNWTO очікує загальне падіння туристичної галузі до 70% протягом усього 2020 року.
Відновлення експерти UNWTO прогнозують не раніше третього кварталу 2021 року, а близько 20% аналітиків вважають, що це може відбутися лише в 2022 році.
Обмеження на поїздки залишається основним бар’єром на шляху до відновлення міжнародного туризму. Значно впливає відсутність скоординованих дій між країнами для забезпечення узгоджених протоколів та обмежень, а також погіршення економічного становища у світі, зазначають у UNWTO.
 
Джерело: ДАРТ

Więcej wiadomości